ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7884113
*
nr 788 4113
Spegel
Blyinfattat glas, med belysning, höjd: 118
Utrop:
700 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 oktober 2012
kl 19:34:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 19:42:26
1
100 kr
26/10 16:26:03
2
150 kr
26/10 21:35:00
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belysning blyinfattat glas spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 788 4113
Spegel
Blyinfattat glas, med belysning, höjd: 118
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 oktober 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/10 19:42:26 | 1 | 100 kr |
| 26/10 16:26:03 | 2 | 150 kr |
| 26/10 21:35:00 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belysning blyinfattat glas spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12



